www.meeti.tk

Home | Uēk | Video-klipe | Programs | Erotika | V.i.P | Autori | Poezi dashurie | Vetevendosje | Vargje Dashurie | Montazhat | Muzika | Galeria | Humor | Feja Islame | Love-Photo | Shėndetėsia | Rreth Dashuris | Guest-Book
Montazhat

Perpara, na lypshim, ata nuk jepshin. Tash edhe na, edhe ata jena bo lypsa.

 

Historia mo nuk shkruhet me gjak, po me kompjuter!   pakoja e Ahtisaarit

Garant qė moti nuk e keni pa, e me i mbajt mos te foli. Banknota ma e preferuar e ministrave, nėna e korupsionit, ėndėr e ēdo arsimtari, minatori dhe penzionisti, zgjat mė shume se ēdo banknot tjeter nė xhep. Me njė kėsi, mundesh me shku ne Ulqin ne deti, me dy mundesh me ble njė meter katror banese ne Prishtine, me tri mundesh me ble kerr, me kater mundesh me qel dugoj, me 10 i ke 5000 euro, me 100, i ke maskat te garantune te shpia.

 

Shpalljen ne faqen e pare te Kohes Ditore (ku shpalljet jane edhe ma te shtrenjta) nuk do ta paguan Ahtisaari, po populli i Kosoves.  (remjani rapet se o ka do me kiat)     

KLIKONI NĖ BANERA

 

Postune: 28.02.2007.

 

Perpara, na lypshim, ata nuk jepshin. Tash edhe na, edhe ata jena bo lypsa.

KLIKONI NĖ BANERA

Postune: 27.02.2007.

 

Nėse qetash ju japim autonomi, 68-en dhe 81-en kan me lyp Republik, e 99-en na bombardon najkush.

Postune: 12.02.2007.

 

Unioni Evropian ka arrit te bashkoje Mostarin, e ka pajtu Izraelin me Palestinen, e ka hek varferin ne Afrike....dhe garant do ta bashkoje Mitrovicen.

 

Postune: 11.02.2007.

 

 

 

Postune: 10.02.2007.

 

Historia mo nuk shkruhet me gjak, po me kompjuter!   pakoja e Ahtisaarit

Postune: 31.01.2007.

 

M`ka deshpru Serbija, e sa shum kena investu ne to. Na tash jena shtete fqinje, duhet me u "njek", se kurkush nuk o ma i afert se kojshia.

 

Postune: 29.01.2007.

 

Nuk po dojnė me na pranu, po dojnė vetem me administru. Ne Kosove extremistat po i prodhon Evropa. Edhe pas UNMIK-ut, EUMIK.

 

LOJRA mė tė mira se ne xenini.com - te karanfilat, rruga Nėna Terezė

Postune: 28.01.2007.

 

Garant qė moti nuk e keni pa, e me i mbajt mos te foli. Banknota ma e preferuar e ministrave, nėna e korupsionit, ėndėr e ēdo arsimtari, minatori dhe penzionisti, zgjat mė shume se ēdo banknot tjeter nė xhep. Me njė kėsi, mundesh me shku ne Ulqin ne deti, me dy mundesh me ble njė meter katror banese ne Prishtine, me tri mundesh me ble kerr, me kater mundesh me qel dugoj, me 10 i ke 5000 euro, me 100, i ke maskat te garantune te shpia.

Postune: 22.01.2007.

 

Vuki tu fol vet me veti, naten e  zgjedhjeve ne Serbi. Ka lind si komunist, u rrit si fashist, tash po vdes si demokrat.

Postune: 21.01.2007.

 

Deparatamenti i Urbanizmit ka ndihmu shum qytetareve. Nuk ka bo kurgjo.   qyteza Pejton nė Prishtinė - foto origjinale

Postune: 17.01.2007.

 

E kopjune dhe e perkthyne moti prej internetit. Tu pastru kompjuterin e gjeta dhe thash mos te gjuhet pa e pa ata qe nuk e kanė pa.

Postune: 15.01.2007.

 

Shpalljen ne faqen e pare te Kohes Ditore (ku shpalljet jane edhe ma te shtrenjta) nuk do ta paguan Ahtisaari, po populli i Kosoves.  (remjani rapet se o ka do me kiat)                           fotoja origjinale

Postune: 09.01.2007.

 

KOSOVAAIRLINES

Postune: 09.01.2007.

Si i ri, kurqysh nuk ka mujt me vendos, a me u bo polic a hajn. Ne fund i ra nė mend, qe mundet mi kry te dy pune ne njejten kohe.

Ēka kanė tė perbashket Slloba me Qeverin e Kosoves???         I kanė shti shiptart me ik prej Kosoves!

Kriminelat e luftes denohen nė Hagė, mafijashat i marrin ka 20 vjet, e populli ėshtė i denuar pėr jetė.

Nji ditė ka mu bo mė mirė, dy ditė nuk ka shansa.

Sa mire qe Kosoves nuk mundet me i ik treni, pasi qe hekurudha nuk funsionon!

Lehtė ėshtė me qen hajn nė shtet, ku kurkush nuk e di ku o kufiri.

Postune: 09.01.2007.

 

Ministri Finansave i Kosovės.

Postune: 28.12.2006.

 

Ma ne fund dikush qe e di matematiken ne Valen 900 alias Vala.

Ne foto, modeli telefonit: CINGR-ROMA BLU

Postune: 28.12.2006.

Nuk ka bor, nuk ka pavarsi. Koha ideale pėr me dal ne natyr, mos te thom - me shku n`mal.

Ata qe jan kaps, nuk e bojnė mut.

Fakt ėshtė qe Kalligulla e ka bo kalin senator, po magar s`ka bo. 

Aj seksin e ka sekondar. Kryn per disa sekonda.

Pse e ka mbaru narkomani fyshtin 3 metra? Doktori i ka thon me nejt sa ma lerg kokaines.

Ishalla m`jep zoti shendet e shkoj n`bollovanje.

Polici po e ndal shoferin e pit dhe po i mban ligjerata: Duheni me ēen te vetedishem, qe pas marrjes alkoholit, duart sa ma lerg vollanit! Pak po ju duket qe jam mortus i pit, plus po doni me m`shti me i gra pa dur a?

Tipka tu e ble kerin e ri dhe shitsi tu ja spjegu sa i hargjet keri ne qytet e sa ne rrug te hapur, po ja bon pyetjen: E qysh e di keri, kur ėshtė n`qytet?

Gruja ime nuk di me zi kurgjo bre. Hajt bre, se je ka i rit senet - po i ankohet kolega koleges. Sot e kam thy dhomin tu pi kafe more....

Gru, pse kurre nuk po me tregon kur po kryn? Po kurre nuk je aty!

Mesuesja tu shkru ne tabel me doren e majt, kur nji nxansit i rshiti prej goje: Mesuesja nuk ka kime ner sjetell. Merre qanten, librat dhe hec te shpija, per ty u kry shkolla per sot - po i brtet mesuesja. Neser, mesuesja po shkruan ne tabel me doren e djatht, kur t`njejtit nxans po i rrshet perseri prej gojes: Mesuesja nuk ka kime ner sjetell. Mesuesja po kallet prej inatit, po i thot me i marr senet dhe mos te vjen krejt javen ne shkoll. Pas nji jave, mesueses po i bjen shkumėsi prej dores dhe automatikisht po lakohet me e marr prej tokes. Nxansi, cili pas nji jave kish ardh ne shkoll, po lakohet me kqyr ku ka shku shkumėsi. Nxansi po qohet dhe po ja nis me i shti librat dhe fletoret ne qant. Mesuesja po e pyet: Ēka u bo, ku je ka bahesh? Pėr mu, ky vit shkollor u kry - u pergjigj nxansi.

Postune: 15.12.2006.

 

Fakt ėshtė qe e kena lyp perendimin

 

Ku ka me u nenshkru pavarsija? Ne fund te dokumentit! Krejt keta persona i kam mbledh vetem per juve dhe me e nenshkru me t`majten.

KOSOVA MASSAGE

Mė mirė po t`rruj, se me "leshu mjekėr". Mos u tut, se e kam doren e lehtė.

 

Lojtaret kanė qen nė Amerikė nė pergatitje dhe janė te gatshem pėr finale. Pak, po ju tutna referave.

 

Fukaraja vjedh pėr me jetu. Politikanet jetojnė pėr me vjedh.

 

Qysh po shkojnė punet, pas negocijatave, ka me pas punė pėr gjeometra.

 

 

SHTĖPIA PUBLIKE "QEVERIA" me rrospijat nga Kosova.

 

Dikur dirigjent - dikur i bien "kavallit".

 

Politika ėshtė shah! Lėvizja e "figurave", sjell deri nė mat.

 

Shqipėria selektorin e ka Gjermanė, pse Kosova nuk mundet me pas selektorin Danez ose Italian. Kosova pėr kualifikime, nė grup e ka vetėm Serbin.                                                                                                         Selektoret e ekipit Kosovarė: Haziri - Krasniqi

 

Une ua solla porosinė, por ata e kthyen pėr njė qime - (qime - kime).

Ngushėllimet nė Athinė.

 

 

 

Pse jo? Kandidati pėr kryetar tė Kosovės.

 

Diku nė Vjenė

 

Na duhet Ministria e Mbrojtjes - policinė nuk po e mbron kurrkush.

 

Pulla postare nuk ėshtė thjeshtė vetėm njė letėr me vlerė qė shėrben pėr pagesėn e shėrbimeve postare, por pulla postare ėshtė ambasador i parė i Kosovės. Nėpėrmjet pullave postare prezantohen vlerat tona kulturo-historike, bukuritė natyrore, vlerat shkencore dhe ato antike tė Kosovės. 
Pullat e kanė ngjitesin e vetė - nuk keni nevoj ti lepini ose ti pėshtyni.

 

BESA BESĖ, BESĖN TA KAM DHANĖ, PĖR KOSOVĖ JETEN DU ME DHANĖ!!!

 

Pse kėta tipa, nuk dalin vet kėshtu nė fotografi? Pse unė duhet me i qorru syt me e bo kėt foto-montazh?

 

A u bo - kush fiton e nėnshkrun "dokumentin"?

 

Zėvendės kryeministri pėr "halloween - nata shtrigave" nė Ferizaj.

 

 

Ashiqare spiun i UN-it. Kai Aide krejt po ju tregon atyre nė New York - ēka nuk po bojmė.

 

Sa mirė qė erdhe, se kena lujt katastrof. Ma pak driblloni e mė shumė pasoni.

 

Prishtina tash po donė me bo trenin. Ferizaji e ka qė 100 vjet.

 

 

 

Nuk po kam fotografi te politikanve tjer, e po e "han" presidenti

 

Nėse kthehesh pas ēdo qeni qė leh n`ty, kurrė nuk ke me mbėrri nė cak - Dostojevski

 

Cunami n`qender t`Prishtines

 

A e lėshoj vet, a ja lėshoj dikush?

 

Festivali "Zgjedhjet 2004" mbyllet me shfaqjen R&R nėn regjinė: Vota Lirė - Qytetare!

Enter supporting content here