www.meeti.tk

Home | Uēk | Video-klipe | Programs | Erotika | V.i.P | Autori | Poezi dashurie | Vetevendosje | Vargje Dashurie | Montazhat | Muzika | Galeria | Humor | Feja Islame | Love-Photo | Shėndetėsia | Rreth Dashuris | Guest-Book
Humor

PALIDHJE
E ka pas njoni shpin te vorret edhe u tut shum me kalu ka vorret edhe nihere ka prit derisa vjen dikush e qon ne shpi ...
vjen ni plak edhe ja bon ky djali a bon bre me me percjell deri ne shpi se po tutna po more ja bon plaku...
kur shkon ne shtepi ky djali ja bon flm shum ...ky
plaku ja bon ska perser se edhe une jom tut kur jom kan gjall...

                  LLASTIKU
Nje plak hyn ne autobus perplot tollovi,arrin deri ne mes te autobusit me plot veshtersi edhe kur e sheh nje djalosh i shtrir ne dy karrige.Djaloshit as qe i shkonte ndermend me e liru karrigen per plakun.Dhe nga nervoza plaku filloi te trokas me shkop.Djaloshit i shkon nerva dhe i thote axhe a mos ishte ma mire me ja qite nje gum apo llastik qati shkopi tend.Plaku ia kthen ma mire me ja pa qite babi yt llastikun nvakt e nuk ishe ti ktu
                 
    Cka dmth.UNMIK
Shkojne kta te haujt te UNMIK-ut me nje vend,edhe bajne disa intervista,dhe po e pysin nje plak ,si po jetoni axhe ne Kosove pas luftes ,AXHA: paj mire bre,
UN:po me serbe si po kalon,,a ka demokraci,,
AXHA:po mire more,po qysh ska demokraci,mos me pas demokraci edhe multietnicitet qysh po thoni ju ,sish kan as emri UNMIK,
UN:pse axha qka dmth UNMIK
AXHA:UNMIK dmth, Uniteti i nanes te millanit,Ilmijes,Kadris9pra dmth nana e serbit,ashkalis,e shqipatrit,
e ata tjerte si ka nxan ktu
UN:au axha na ke lshu mire ,qka dmth UNMIK!

                     Moderatorja
E pyeten nje qytetar: "Me cilen moderatore te televizionit e kishe kalu naten"?
Qytetari u pergjegj: Nuk kallzoj se pastaj ma qi nonen Ramushi.

PRINCi
kishte qene njeher nje princ dhe e kishte pase ditelindjen dhe aj i ka ftu te gjith popullin e vet edhe u kon me pru veq mish.Kur njonji i ka pru ullir ika thon princit qe be qito o princ se skom pas tjeter qka qka i ka thon princi merreni roje dhe qone ne burg dhe njokanjo shtinjani ne prapanic tu ja shti roja ne both ullirin aj qesh ja bon roja qapo qesh be aj nuk trego edhe niher qesh po nuk trego me ne fund ja bon pome qeshet ke kojshija ka pru bostan

KULLERAT
Skojn dy kullera per mu rigjistru ne fakulltet edhe nuk din sen,ni katunar ju nimon ne provim edhe masi dalin prej provimit i thojn kullerat ati katunarit hajde e pina ka ni caffe. Ai shkon edhe kur te ulen e vesin a je Hip hop a R N B ?Ai thot jo gashi jam une .
HOMOSEKSUALET
Ka ardh njani prej Zvicres ne Mitrovic edhe i pyt njerzit se a ka ketu homosexuala edhe ata i thon shko ne Gjakove ,ai shkon ne Gjakov edhe shkon me nje banes te njani troket ne der del nje burr edhe ky e vet a ka ketu homosexuala bre??ai ia kthen prit ta pyti gruen.

PRALLA
Njeri u tregonte barcoleta disave dhe pas mbarimit ata vdiqen dhe ate e arestuan ne burg dhe njeri prej policeve i tha qe tja tregoje nje barcolete dhe ai i tha mos se do te vdesesh duke qeshur dhe me ne funde ja tregoje dhe polici nuk vdiq kur pas 1 muaji ai polici kishte vdekur(e ka kuptuar barcoleten

TE FTOHTIT
Ishte martu njehere nje bjondine me nje djalosh,dhe ne mbremje bjondina bjen ne nje krevet djaloshi ne tjetrin.diku ne me te nates bjondina deshiron te bejn sex dhe i thot hej e kam ftoht,djaloshi e merr nje qebe dhe e mbulon .Bjondina e perserit kete dhe nje here por djaloshi vepron prap e mbulon edhe me nje qebe .me ne fund thot me vete bjondina po ky qenka i hupt ti them drejt.Edhe i thot ,o djal a e din se une e kam nje bir (vrim )ne trup. jo valla ia kthen djaloshi-po pse nuk tregove me heret , po nga atje po te hyn te ftohtit e po thua e kam ftoht.

BJONDiNA
Shkon nje biondin tek dentisti dhe ai e kontrollon dhe ja nxjerr nje dhemb ne anen e majt.Pasi ja nxjerr i thot biondines mos ha kurgja ne anen e majt.Ajo sapo doli nga dentisti e hanger nje byrek qe e bleu ne anen edjatht te rruges.

SHQIPTARI & BUBi
Del nje shqiptar ne gjermani me e shetit nje qen te vogel e te lesht sa si dallohej as kah e ka bishtin e as kah e ka gojen,tu shetit qeni e qon kamen dhe e pshurr shqiptarin ne kepuc.
Ky e shikon nje here dhe e nxjerr nje cope mish dhe ja qet.Po e sheh nje gjerman dhe quditet se qysh qeni e pshurri e ky po i qet mish,i afrohet dhe po e pyet pse veprove keshtu.Shiptari po i thot: O veq po du me e dit kah e ka kryet se ti kum qi nanen shkelum.

ELEFANTI DHE MiU
Miu dhe Elefanti kalojne nje nate te nxehte seksuale, pas kesaj elefanti vdes, miu duke hapur varrin qan dhe thote: i mjeri une per nje nate kenaqesi tash duhet te gropoj gjate tere jetes.

GARA E POLITIKANVE
Nje dit jon shty Rugova,Thaqi edhe Ramushi kush pe bon nevojen e madhe ma shpejt me muzik.
I vjen rendi Ramushit,shkon ne WC edhe i thojn qfar muzike po don,ai thot popullore edhe ja lshojn njo popullore edhe ai e bon.
Masnej vjen thaqi edhe i thojn qfar konge po don,ai i thot njo rock,ja lshojn rock edhe e bon,del.
Hin Rugova edhe ja bojn qfar muzike po don ai thot,oo qfare dush ma shpejt se e kom veq sa nuk e lshova,edhe kur del prej wc-se kejt me nevoje te madhe i perlym,njerz e vetin pse je bo more kshtu,ai i thot po ma lshun himnin e flamurit e duhke mu qu n'kom! Hahahahha!

RUGOVA
Shkojn kshilltaret e Rugoves me e zgju prej gjumit
Rugoven per me ja kumtu lajmin se eshte vrar Hashimi. I
thon 'zgjohu se u vra Hashimi' e Rugova pergjigjet 'Auu e
paska vra Thaqi' Pergjumshem

GRUAJA E HASHIMIT

Ish kane gruaja e Hashimit pran telefonit dhe thirr dikush, kja lajmrohet kur e sheh se ne tel eshte nje vajze dhe aja jo bon, a eshte Hashimi ketu, kja ja kthen kush po e kerkon, ajo thot nje shoqe e shkolles se mesme, por kja pergjigjet kshtu a kurva e keqe a e din se Hashimi nuk ka shku ne shkolle te mesme.

PYETJE E NJE FEMIE
Nje dite nje grua del me djalin e saj 5 vjecar ne park. Duke ecur e shohin nje grua shtatzene. Djali e pyet nenen e tij
-Mami pse i eshte fryer aq shume barku asaj gruaje
dhe mami pak e turperua i pergjegjet
-Ajo ka pire shume uje dhe pastaj i eshte fryre ashtu barku
pas nje kohe djali prap fol
-Mami ishalla femija qe gjendet aty di te notoje

MARTESA E GABUAR
Kish qen nje femer nga katundi edhe martohet me nje djal nga qyteti i cili jetonte ne Zvicer dhe kur vjen aj djali nga zvicra vjen me nje kerr te vitit 2004 bmw m3 edhe kur e hyp at femren ne kerr e vet a po don me ta lshu klimen ajo i ka thon se jo vallahi veq mahmut feratin e ngoj.

QYSH MUJ ME I KUPTU FEMRAT
Ni njeri ka qen tu udhtu me ni anije, dhe ju ka prish anija, edhe krejt udhtaret kan vdek, veq aj ka pshtu. Ka qen nje ishhull ngat aty, edhe aty ka shku aj. Aty e gjen nje llam magjike, edhe e ferkon edhe del gjini. Edhe gjini i thot thuj 3 deshira dhe une ti plotsoj. Ky njeri i thot me ma maru ni rruge prej kti ishullit deri ne qytet temin neper deti edhe rruga me qen 6 metra e gjane. Gjini i thot qysh bre qe sa kohe jom ne llame e spo te vjen gjynah mem shti ne ate pune te madhe. Aj njeri i thot ok pra tregom se qysh muj me i kuptu femnat? Gjini menohet menohet edhe i thot, sa metra te gjane e dashte qat rruge me ta maru?

KATUNDARJA
ka qen nje here nje katundare edhe nena e saj i thot mos e le as nje djal me te hyp.ajo i thot jo nuk e la kerkon.edhe nena i thot po veq nese ti me don mua edhe um ngon une tani vdes nese me rren.ajo i thot u be kerkon nuk e la me me hyp.edhe nje dit ajo niset per ne shkoll edhe e takon nje bari.ai bariu i thot a po don me kry at punen.ajo i thot jo se qishtu um ka thon nana ehe nese une e baj at pune ajo vdes.po i thot ai ani hajde hypum ti mu permi edhe nuk bahet kurxho.nejse e benje ate punen ehde kur kthehet qika ne shpi i thot nanes se vet.e moj nane qka me te kallxu.ajo i thot qka.ai kom myt njanit nanen.e pse i thot ajo.pse nuk e kom lan me me hyp ai mua permi po i kom hyp une atij permi edhe i ka vdek nana.

SHKOLLIMi
Komandanti i Stacionit Policor i urdheroi policet e stacionit qe te rreshtoheshin sipas shkolles qe kishin te kryer.
U formuan rreshtat: me 4 vjet shkolle, me shkolle fillore, te mesme, te larte, fakultet,... mirpo nje polic i gjore sillej verdall nga rreshti ne rresth.
Dikur Komandanti u zemrua dhe e pyeti:"q'ka eshte puna me ty qe s'un po ze vend askund"?
"Paj une nuk kam shkolle fare" u pergjegj i gjori.
"Ti dil pas meje" i tha Komandanti.

POLICET DHE BARiU
Nje here nje polic me komandantin e vet "te dy te veshur si civil" kaluan prane nje lendine dhe pane nje bari me nje kope.
Bariu i pyet nese mundet tia numrojne se sa qingja ka ne kope,nese e gjente do ti jepte nje qingj.polici e gjeti dhe bariu i tha te zjedh nje qingj,ne te dale nga lendina bariu e pyet "a polic je" polici e pyet se si e kuptoi,bariu iu pergjigj "sepse ma more qenin ne vend te qingjit".

KERKA NUK JAN POLICIA JON
Kish qen nje dit nje polic edhe kish dal me per ta kerku nje banes me qira edhe rasisht e shef nje flet te bardh e te madhe me nje banderr edhe afrohet edhe eshef se po shkrun : leshoj banesen me qira . Polici troket ne banderr edhe e shef nje koleg i vetin edhe aj polic edhe e pyt pse po troket ne bander , ky tjetri ja kthen jam ka trokas se ta veti sa Kushton qiraja per nje muaj , ky tjetri kolega i vet i thot se trokit trokit se te kukan aty drita kall tekuka , e ka pas fjalen per driten e banderrit !

ORA
E pyet nje femije policin : xhaxhi polic sa eshte ora polici i thot edhe 10 min ne 8,tash femija i thot kur te behet ora 8 hajde hama mutin,dhe femija ik me vrap dhe polici e ndjek,e sheh nje koleg kete policin duke vrapu dhe i thot: ku po shkon me kaq vrap,ky i thot ai femija me tha kur te behet ora 8 hajde hama mutin,tash i thot ky polici tjeter,po kadale mer burr mos vrapo aq shpejt se ki kohe edhe 5 min.

HAJNAT
Jan kon dy hajna edhe i kan njek policia.edhe rasisht njeri hajn ik dhe shkon ne kish.edhe shoku tjeter pas 5 minutash ik edhe ai shkon ne kish,edhe hajni i 2-te pasi hyn ne kish shkon e futet nen fusanin e nje popodice(zoj e nderit)dhe pasi hyn policia nuk shohin asgje te dyshimt.hajni e shfrytzon rastin edhe ia prek kembet asaj popadices.edheajo nuk leviz,edhe e pyet ka po ke qef me te prek,ajo thot:prekma k…. se edhe une prej tyre jam tuj ik(ai ne tesha te popadices kishte qen shoku i tij qe ishte hy ne kish i pari)

USHATRi
nje nate nje ushtare ishte dehur dhe po kthehej ne ushtri ku pa pritmas pa kapitenin dhe nalet e i thot a mund te kaloi edhe ai ishte pit i thot po vetem rreshte per nje hehehhe............

XHENETi
Njoni kish pase nje shok ne angli dhe e pyt ne telefon allaile shok si eshet anglija ai i kthet e i thit xhenet vlla xhenet kush po vdiske ne kosov po i bishin ne angli ai i kthehet allaile ej kqyr bre mose po ma she stergjushin e pyte ku i ka lan letrat e baneses se po me qet habitati

Po ulet tipi n`tren, kur perball tine e ulne pllavushja me full opremen (miniqi, dekolltea deri n`kėrthiz, komt deri n`qaf, etj). Tipi ja ka ngul syt dhe nuk po i hek prej saj. Pllavushja tu e pa qysh po e kqyr papaki, po i hap komt dhe po ja tregon "senin". Papaki nuk po mundet me ardh n`veti: A po t`pelqen - po e pyet pllavushja? Po, po qysh jo - po thot papaki! A po don me ta qu nji pershendetje me "senin" - apet pllavushja? Op op.... Pllavushja po e pershendet me at "senin". A po don me ta qu tash nji puthje? Tipi krejt i shashtrisen - po qysh jo! Pllavushja po i hap komt dhe po ja qon nji puthje me "senin". Papaki i qarten krejt, po mer guxim dhe po ulet te pllavushja. A po don mi shti dy gishta - po e pyet pllavushja? Papaki - ej, mos ha mut, a mundesh me to edhe me fishkllu a?

Shkon tipi te doktori me lyp ndihm: Doktor, unė kėndoj me nji grup, po problemi osht qė si po ja nisi me kėndu, mu po m`qohet ka*i, dhe po m`vjen shum keq prej publikut. Pasi qė doktori nuk ka pas kėsi experience, po ja propozon me ja nis me kėndu. Tipi po ja nis, dhe po i ndodh njejti sen. Doktori po e nderpren: Nuk koka qudi pse po tu qojka, se po knojke si pi**!

Vizita e mengjesit nė repartin e ginekollogjis. Doktori kryesor po e pyet motren medicinale: Kur ka me lind kjo? Me 1 tetor - po pergjigjet motra. E kjo tjetra? Me 1 tetor doktor - po thot motra. E kjo e treta? Me 1 tetor. Doktori pak i hutum: Mos po doni me thon qė edhe kjo e katerta ka me lind me 1 tetor? Jo, kjo ka me lind me 3 tetor se kjo nuk shkon nė at shkoll qė e ka organizu ekskurzionin.

Tipi pas shum mundimeve po e shtin femnen e vet me ja dhon. Nė fund, femna po ja nis me qajt: Qysh me shku te shpija, dhe me ju tregu n`shpi qė kam qen dy herė qik e keqe. Qysh bre dy herė - po quditet tipi? Pse a nuk po e bojim kėt pun edhe nji herė a?

Po e shtyn baba kolicen nė cilen nji femi i lazdrum nuk po qan, po o ka brtet. Krejt njerzve po ju trhek vemendjen kjo scen. Baba cili po e shtyn kolicen vetem po hec dhe me zo tė ult po perserit: Qetėsoju, Agim, qetėsoju Agim... Po i afrohet nji gru: Vallahi po ju kam lakmi qvar nerva paskeni. Nė Kosovė ka pak burra cilet kishin mujt me u duru pa e reh kėt femin kur lazdrohet si Agimi juaj! Zonj, aj e ka emrin Ardijan, unė jam Agimi!

Pasi qe kan kalu nji muj, femna po insiston te mashkulli me e njoftu me familje. Nuk muj tash, besom, gruja o n`punė e femit n`shkoll.

Profesori nė fakulltetin e mjeksis po i man ligjeratat. - Po ja nisim me thelbin e obdukcionit. Dy sene jan kryesore kėtu: E para, o me hek grdinė. Kqyrni! Profesori po ja shtin vdeknit gishtin n`both, po e nxer dhe po e lepin. - Hajt tash studentat - po insiston profesori. Studentat krejt t`sarihavt menxi tu u majt mos me kthy, po e pėrseritin veprimin e profesorit, disa prej tyre kthyn dhe i qiten edhe zort, disave ju ra t`pakt. Pasi qė krejt studentat u renisen, profesori po vazhdon: - Seni dyt, njejt shum i rėndesishem te obdukcioni, ėshtė me qen krejt kohen i koncentrum edhe me kujdes me i pėrcjell ligjeratat. Une nė both tė vdekurit e kam shti gishtin tregus, por e kam lepi gishtin e mesem, do me thon t`keni kujdes heren tjeter........

Po du mu da prej burrit - po i thot nji gru avokatit. A keni naj arsy? Po, jam e martune.

Burrit dhe grus shiptar t`Prishtines po ju jipet rasti me shku me nji shtet t`Afrikes me nji mision, diqka si UNMIK-u, dhe po pranojnė. Pas njė viti, burri po i shkrun nanes vet: A dashura nanė, po t`shkruaj shkurt, dhe po ta jap nji lajm t`mirė, qė je bo gjyshe. Ardijana e ka bo nji djal t`mrekullushem. Djali o krejt i zi dhe i ka flokt krejt dredha, pak me u qudit a, se edhe une edhe Ardijana jena bardhosha hahahaha. Kjo o me siguri se Ardijana nuk ka pas mjaft tomel n`gji e gjinin ja jepke nji zezake e ktuhit e djali me siguri me tomel i ka marrė edhe karakteristikat e keti vendi. - Sė shpejti po vjen edhe pėrgjegjja e nanes: I dashuri djali jem, nuk po muj me ta pershkru, sa jam gzu qė jam bo gjyshe nji nipit aq t`lezeqem. Po t`urroj shum fat e sukses n`jetė. Vetem edhe nji sen m`ka ra nder mend, qė edhe une kur tė kam lind ty, nuk kam pas mjaft tomel, e duhsha me t`ushqy me tomel t`lopes e garant prej qasej edhe ti i ke marrė karakteristikat e nji lope...

Burri pit qor po rrin n`midis dhomes dhe po i ankohet grus qė po i miren ment. Po pse spo ulesh n`fotele - po e pyet gruja? Po e pres kur kalon knene...

U bo reni tu prit mi la kerin, dhe shiptart po i kap nervoza: Qa po pret ti ktu me ket "Smart", pse se lan kėt ker te shpija n`kupatill?

Gruja n`panik po i telefonon burrit: Hajde shpejt - ka hi uji n`sveqica! - Po ku o keri? Ka ra n`Badovc!!!

Doktori po ankohet te automekaniku qė i ka lyp shum pare pėr shum pak punė: Ju po fitoni pėr njė orė mashum se na doktorat, e na kena kry fakulltet e specijalizime e plot sene tjera ..... - O doktor, po ju e keni vetem nji model mi ndreq edhe mi servisu, e neve na myten me modele t`rea - ju pergjegj mekaniku.

.

Po vjen bali n`Prishtinė, po e parkiron kerin dhe po hin me njė dugoj. Pas dy minutave po vjen hajni dhe po ja "punon" kerin. Bali po del prej dugojes dhe po e sheh tipin tu shku me ker tine, dhe po ja nis me kesh. Bali po des tu kesh, dhe syt po i qesin lot tu kesh. Hajni n`retrovizor po e kqyr krejt skenen dhe po kallet me marė vesh qka ka*in po kesh qaj. Nuk po mundet mu duru, po e kthen kerin te dugoja, dhe po nalet te komt e balit: Qa ki bre, qa po kesh - po pyet hajni? A je ti normal a - perseri hajni? Bali diq tu kesh, nuk po mundet me ardh n`veti tu kesh. O njeri, trego qa ka*in ki, qa po kesh se po ta *i nanen - po don me kop hajni? Ej, shum budall je hahahaahhaha! Po pse bre - u kall hajni? O BUDALL NUK O KERI YT!!!

 

Tipi po pershendetet me femnen e vet dhe po niset per Gjermani me i bo do pare e me mujt mu martu kur te kthehet. A ki me m`prit shpirti jem? - po e pyet. Po normal, loqka jeme - po betohet ajo. Pas tri vite, pasi qe e ka gjet punen e mirė, dhe ka pas fitim t`mirė, tipi po vendos me nejt edhe tri vjet. Nė fund tė vitit gjasht, tipi po ja shkrun femres edhe nji leter ku aj po mendon me nejt vetem edhe njė vit. Pas dy javesh, tipit po i vjen telegrami te shpija: Nuk mujta me prit mo, u martova me baben tėnd. Tė dashuron dhe tė pėrshendet e jotja - nėna.

Po takohen n`rugė: - Riqke, riqke Krasniqin, qka u bo kshtu me ty? A o e mundun qe paske ndrushu kaq shum? Kogja do kille i ke pas, tash koke dobėsu shum. Po qvar flok dredha ki pas, tash koke qelav krejt. Edhe syt t`paskan leshu e ja paske nis me bajt edhe syza a? Po unė nuk jam Krasniqi, unė jam Gashi! Qka, edhe mbiemrin e paske ndru a?

Jo, keni gabu, nuk o qaj numer. -A jeni tė sigurt? -Pse, a ju kam rrejt najher a?

Prej kurshit je ka punon n`Ministri? Prej momentit kur mu kan kėrcnu qė kan me m`qit prej punes.

Po vjen musafiri n`shpi pronarit cili e ka fabriken e kondomave, kur atje 15 femi. Krejt keta femi jan tė juaj - po pyet musafiri. Pėr njė prodhus t`kondomave kjo nuk o bash reklam e mirė. Po kjo edhe nuk o reklam, kėto jan reklamacionet!

Ku ke lind? N`spital. Pse, qa ki pas?

Deri tash, mjeti ma i sigurt kontraceptiv - me gojė JO!!!

Qka o xhemperi? Pjes e garderobes, cilin e vesh femija, kur i vjen ftoft nanes vet.

A ka lind naj njeri madh n`Podujev? Jo, krejt kan lind t`vogjel!!!

Po shkon bali n`BoroRamiz dhe po hin me njė butik: Sa kushtojnė kėto tesha? 500 euro - po pergjigjet shitsja. Fijuuuuuu - po i pshton balit nji fishkllim prej goje. E kėto tesha - apet po pyet bali? Rrumbullak dy fishkllima - po ja kthen shitsja

 

Po e bjen baba djalin te nji piktor. E pruna djalin me e mesu me pikturu.  Zotri, kadale, po nuk o kjo pun bash qashtut e thijesht, pėr ket pun njeriu duhet me lind - po pergjigjet piktori. A nuk po ma sheh djalin a, ka lind!

Po hin tipi n`autobus spic me puntort t`Obiliqit, cilit lodhshem po kthehen te shpija. Ej njerz, me hanger dhe me pi 50 cent! Krejt autobusi bashk me shoferin po qohen: Ku, ku?! Kadale, kadale, qetsohuni, nuk ka kurkun, po kish qen mirė me pas.

Qa ka lidhje qė e ki nji kom ma te shkurt, bilim tjetren e ki ma te gjatė.

Po kthehet djali gzushem prej shkolles: Babė, sot i vetmi n`klas kam dit mu pergjegj ne pytjen e mesueses. Bravo djali jem, qe 5 euro. E qka ke pytja? Kush e ka thy gjamin?

Mos bleni senet "Made in Yugoslavia", se atyre ju ka kalu afati.

Hera parė, mickoja e vogel po fluturon pa nanen e vet. Pasi qe u kthy te shpija, po e pyet nana: Ani, qysh ke? Super, fantazi, kur m`kan pa tu fluturu krejt mi rehshin shuplakat!

Nė kliniken ortopedike t`Prishtines, cimerat po e pyesin pacijentin cili o krejt n`gips, dhe vetem goja po i shihet: Qka punon koleg? Kam fshi gjama neper ndertesa, po e kam lon punen - po pergjigjet pacienti. Kur e ki lon punen- po pyesin koleget? Ka kati i dyt, kur kam qen tu ra.

Nė darsem tė njė sportiste: A jeni ju dhandri? Jo, unė kam ra qysh n`gjysfinale!

E kam futbollin n`gjak - po thot njė lojtar. Athere me siguri e paske qarkullimin e dobt, se nuk t`ka ardh deri te komt - po ja kthen treneri.

Aj pėr krkon nuk fol keq - se fol vetem pėr vehten.

Kishe mujt mi gzu naj femen - nese nuk martohesh.

Po qohet Zefi n`panik prej gjumit, krejt i njersit, menxi po mer frym, tu brtit:Boll mo, nuk ka mo, nuk ju jap mo! Gruja po ja qet nji got uj ftyres, dhe po ja mshon disa shuplaka, per mi kfill: Zef, Zef n`gjum je, tu pa ander. Zefi po kfillet pak: Le se, kam pa ander kishe krejt qato paret qka po i hargjesim n`ministri palidhje, jan t`mijat.

 

Njė gru reth 40-tave po pson infarkt dhe po bjen n`komė(as gjall as dekne). Gjat vdekjes klinike po takohet me Zotin dhe po e pyet: A o qeky fundi jetes ime? Jo, jo, ki me jetu edhe 38 vjet, 4 muaj, dhe 28 ditė - po i thot Zoti. Pas rehabilitimit, gruja ndermer edhe disa operacione plastike, i qon botht, cicat, e ngreh ftyren, pasi qe ka me jetu edhe 38 vjet, bilim ne t`knaqet. Tu dalė prej spitalit, po i mshon keri ndihmes shpejt dhe po vdes nė vend. Po takohet perseri me Zotin: Qysh bre lejove me vdek une kur me premtove edhe 38 vjet jete? Po ja ngulė syt Zoti dhe: Pasha Mu, nuk t`pasna dallu

 

Pasi qė e ka kontrollu grun, doktori po e thir burrin e saj: Me ju tregu drejt, gruja po ju duket shum keq! Pasha nanen, as mu nuk m`pelqen, po m`ka martu baba!!!

Pse o mirė, me i tetovirat 500 euro n`ka*? Gjeth ki pare n`dorė, gzohesh tu e kqyr qysh po t`rritet kursimi, dhe gjeth mundesh me ju jap femrave me hargjit sa dojnė.

Po e takon tipka frajerin me musteqe, dhe po i gjuhet. Tipi nuk po duket diqka i interesum, dhe tipka me nji moment po ja lyp nji kime t`musteqeve si kujtim. Tipi po e shtin doren n`brek dhe: Deri sa kam n`depo, n`izllog nuk preki!!!

Me nji bazen t`Kosoves, po hin tipi nė WC t`femrave: Keni gabu, ajo o pėr femra - po ja spjegon tipka! Jo, jo, nuk kam gabu, se edhe ka*i jem o pėr femra - po ja spjegon tipi!!!

Po kalon nji peder afer nji ndertese cilja ėshtė tu u ndertrtu, dhe puntort po i gjujin fjalė: Peder, o peder. Pederi po kthehet, po ju tregon gishtinė: More pisa, puntort e zdralavt, gubana... Ndertesa pak ma lerg, scena njejt, por komentet e puntorve janė: Kqyre more tipin qvar t`hecni, qvar graciozi, qvar bothe... Pederi po skuqet pak, dhe n`kalim po i pėrshendet: Qao arhitekta!!! 

Enter supporting content here